| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | Księga gości | Forum | Chat | Newsletter | Powiadom znajomego | Poczta | Facebook |
Polski English Deutsch Français Russkiy CHRL AR
Wybrzeże SłowińskieHerb SłupskaHerb SłupskaHerb SłupskaHerb SłupskaHerb SłupskaHerb SłupskaHerb SłupskaHerb Słupska
Firma Portretowa
"S.I.Witkiewicz"
Twoja wyszukiwarka
- | - Stanisław Ignacy Witkiewicz-Witkacy (1885-1939) | Firma Portretowa S.I. Witkiewicz | Wystawa Muzeum Pomorza Środkowego | Media - | -
- | - Publikacje | Księgarnie | Noclegi | Informacja turystyczna | Plan miasta | Komunikacja | Imprezy i wydarzenia | Galeria | Serwisy - | -

Stanisław Ignacy Witkiewicz - Witkacy Firma Portretowa S.I. Witkiewicz / Publikacje, gadżety i pamiątkiRok 2014:

Witkacy i muzyka Twórca Dzieło Recepcja
Witkacy i muzyka. Twórca - Dzieło - Recepcja

Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: wydanie pierwsze, Gdańsk, 2014
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, 144 strony, format A5.
Treść: Mimo upływu lat Stanisław Ignacy Witkiewicz wciąż cieszy się popularnością jako autor utworów literackich, pism teoretycznych i dzieł malarskich. Coraz częściej staje się podmiotem w dyskusji na temat szaleństwa i geniuszu artysty. Tymczasem mało kto wie, że jego talent i zdolności ujawniły się także w sztuce muzycznej. Zanim skończył 10 lat z powodzeniem czytał nuty, sam zapisywał własne kompozycje, grał na pianinie pod okiem matki – absolwentki konserwatorium muzycznego. Również utwory literackie jego autorstwa nacechowane są muzycznie. Dzięki temu Witkacy podbił nie tylko scenę dramatyczną przełomu XX i XXI wieku, ale także jego twórczość zaistniała w formie muzycznej. Książka zwraca uwagę na rolę i znaczenie muzyki w życiu wybitnego zakopiańczyka. Zawiera analizę przykładów różnych sposobów wchodzenia we wzajemne relacje muzyki, literatury i teatru na przykładzie powieści, dramatów i ich scenicznych realizacji. Pierwszy rozdział odpowiada pierwszemu członowi podtytułu. Witkacy został w nim przedstawiony jako osoba wychowana w atmosferze artystycznej, której muzyka stanowiła szczególnie istotny element. Następne rozdziały poświęcone są kolejno analizie dzieł z uwzględnieniem następujących zagadnień: muzyka w teorii i w praktyce, kompozycja muzyczna w dziele literackim – problem przedstawienia muzyki w powieści i w dramacie, muzycy jako bohaterowie utworu literackiego, dramat i kompozycja muzyczna – podobieństwo formy konstrukcyjnej, Witkacy na scenie muzycznej (opera, musical, piosenka), witkacowskie inspiracje w twórczości Tomasza Stańko. Publikacja uzupełnia badania nad twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza o wątek muzyczny.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Słowińskiej. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacy Tam Gdzie Nigdy Go Nie Było Witkacy Tam Gdzie Nigdy Go Nie Było

Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Słupsk, 2014
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, 200 stron.
Redakcja: Jacek Szuba
Treść: W albumie znajdują się wszystkie prace Mistrza Witkacego, jakie przez całe dziesiątki lat udało się zgromadzić Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, nawet te, które na co dzień nie są eksponowane. Opisy do dzieł – wybrane cytaty z Witkacego, przede wszystkim z listów do żony - przygotowała grupa Witkacy Cacy Cacy.
Spis treści:
Wstęp - 5
Przedmowa - 7
Witkacy w Słupsku - 9
Regulamin Firmy Portretowej "S.I.Witkiewicz" - 13
Prace Witkacego - od 17 do 210
Bibliografia - 211

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Słowińskiej. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2013:

Koszulka Witkacy ala NapoleonKoszulka Witkacy ala Napoleon Koszulka "Witkacy a'la Napoleon"

Opis: koszulka bawełniana w czarnym kolorze w wersji damskiej lub męskiej.

Z autoportretem S.I.Witkiewicza-Witkacego.

Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Koszulka Witkacy Nikotyna Alkohol Kokaina Peyotl Morfina Eter Koszulka Witkacy Nikotyna Alkohol Kokaina Peyotl Morfina Eter Koszulka "Witkacy Nikotyna Alkohol Kokaina Peyotl Morfina Eter"

Opis: koszulka bawełniana w białym kolorze w wersji damskiej lub męskiej.
Z autoportretem S.I.Witkiewicza-Witkacego.

Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Koszulka Witkacy Koszulka Witkacy Koszulka "Witkacy"

Opis: koszulka bawełniana w czarnym kolorze w wersji damskiej lub męskiej.
Z autoportretem S.I.Witkiewicza-Witkacego.

Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Koszulka Witkacy Pastele Koszulka Witkacy Pastele Koszulka "Witkacy Pastele"

Opis: koszulka bawełniana w czarnym lub białym kolorze w wersji uniwersalnej.
Z pastelami S.I.Witkiewicza-Witkacego ze słupskiego muzeum.

Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta
622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta

Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: PIW, 2013
Autor: Stanisław Ignacy Witkiewicz
ISBN: 978-83-06-03349-6
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, format 144 x 204 mm, 540 stron.
Treść: "Prawdziwa kobieta nie jest zła ani dobra, jest k o b i e t ą - to wystarcza, a winni są zawsze tylko i jedynie mężczyźni". Młodzieńcza powieść Stanisława Ignacego Witkiewicza, której kanwą jest jego burzliwy romans z wybitną aktorką, Ireną Solską, nie mogła się ukazać za życia autora z powodów osobistych i nazbyt śmiałych scen erotycznych. Wydana w 1972 roku stała się bestsellerem. Czytać ją można wielorako, przede wszystkim jednak jako świadectwo intelektualnego i artystycznego dojrzewania przyszłego dramaturga, powieściopisarza, teoretyka sztuki i filozofa, czyli Witkacego. W niniejszym wydaniu wykorzystano ok. 70 rysunków, obrazów i fotografii wykonanych przez autora w okresie pisania powieści i odnoszących się do jej akcji oraz głównych postaci, które miały swoje życiowe pierwowzory. Kim były te osoby i co je łączyło z autorem można dowiedzieć się ze słownika biograficznego dołączonego do tomu.?

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacy
Witkacy

Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Buchmann, 2012
Autor: Katarzyna Stachowicz
ISBN: 978-83-7670-497-5
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, format 150 x 210 mm, 128 stron.
Treść: Stanisław Ignacy Witkiewicz, szalony artysta. Przystojny, mroczny, ciemnooki, narkotyzujący się, w otoczeniu pięknch kobiet. Kwintesencja ekstrawagancji, symbol artyzmu w kolorowych swetrach i getrach - koloryt postaci Witkiewicza wciąż pozostaje atrakcyjny. Z drugiej strony - tytaniczny artysta, którego życie wypełnione było mrówczą pracą twórczą.
Wydaje się, że to postać dobrze znana, jednak tym, kogo nie trzeba nikomu przedstawiać jest - jak to często w przypadku sławnych postaci bywa - nie tyle rzeczywisty człowiek, ile zbudowany wokół tych wyrywkowych haseł stereotyp. Ta biografia jest próbą polemiki z utrwalonym i uproszonym obrazem Witkacego.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacy na scenach PRL-u
Witkacy na scenach PRL-u

Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Wrocław, 2013
Autor: Piotr Rudzki
ISBN: 978-83-229-3327-5
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, format 238 x 168 mm, 672 strony.
Treść: Dzieje sceniczne Witkacego to ważny rozdział historii teatru w okresie PRL-u. Rozpoczyna je Mątwa w Teatrze Cricot 2 Tadeusza Kantora (12 maja 1956), a zamyka inscenizacja sztuki ONI w marcu 1989. Odbyło się ponad sto premier w teatrach dramatycznych, muzycznych, lalkowych, eksperymentalnych, studenckich, amatorskich, szkolnych oraz radiowych i w teatrze telewizji. Autor omawia je w porządku chronologicznym, opisując lub rekonstruując ich kształt sceniczny. Witkacy okazał się trudnym wyzwaniem dla teatru i o to, jak grać jego sztuki, spierali się krytycy, a odpowiedzi szukali najwybitniejsi twórcy: Erwin Axer, Jerzy Grzegorzewski, Zygmunt Hübner, Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Maciej Prus, Krzysztof Pankiewicz, Józef Szajna i in. Nie tylko to było powodem atrakcyjności dramaturgii Witkacego, ale przede wszystkim zawarta w niej wizja społeczeństwa zunifikowanego, która łatwo dawała się aktualizować jako krytyka panującego w Polsce po roku 1945 systemu społeczno-politycznego. Czy udało się znaleźć `styl Witkiewiczowski`? Co to znaczy, że Witkacy został `przeszajnowany`? Kiedy koń zamawiający whisky w barze jest śmieszny? Jak się zostaje klasykiem? Jaki wpływ miała cenzura na repertuar teatrów w Polsce? Co się musi zdarzyć, aby awangardowe dzieło stało się `przebojem` stanu wojennego? Czy Witkacy odniósł sukces, czy był tylko modny? Na te i inne pytania odpowiada książka Piotra Rudzkiego.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacy; bliski czy daleki?
Witkacy; bliski czy daleki?

Redakcja: Janusz Degler
Spis treści:
Mieczysław Jaroszewicz, Wstęp
Janusz Degler, Bliski czy daleki?
I
Józef Tarnowski, Ojciec i syn Witkiewiczowie: dwie różne twórczości wyrosłe z poszukiwania odpowiedzi na te same (i ciągle aktualne) pytania: co, jak i dlaczego tworzyć?
Małgorzata Kosmala – Vražić, Witkiewiczów portret podwójny.
Brigitte Schulze, Od idei sztuki syntetycznej po pełną gamę znaków i znaczeń twórczych, czyli od Wyspiańskiego do Witkacego.
Natalia Jakubowa, Witkacy – Solska: o pornografii zwykłej i niezwykłej.
Małgorzata Stalmierska, Witkacy i Przybyszewski – perspektywy powieści.
Nina Taylor – Terlecka, Dziwactwa i dywagacje przyjacielskie – Stanisław Ignacy Witkiewicz i Leon Chwistek.
II
Paweł Polit, Watki filozoficzne w „622 upadkach Bunga”.
Agnieszka Gołaś, Rola i znaczenie elementów plastycznych w powieściach Stanisława Ignacego Witkiewicza. O „malarskości” świata przedstawionego w „622 upadkach Bunga” i „Pożegnaniu jesieni”.
Daniel Kalinowski, Cejloński uśmiech Buddy. O kilku motywach dalekowschodnich w prozie Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Marek Kochanowski, Stanisław Ignacy Witkiewicz i Queenie Doroty Leavis – modernistyczne wizje publiczności literackiej.
Dorota Heck, Obrazy zrewoltowanego Wschodu w twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza i w polskim piśmiennictwie autobiograficznym lat 1917 – 1921 (rekonesans).
III
Martwa Skwara, Czy ONI to my? – jeszcze o typologii bohaterów dramatów Witkacego.
Ewa Wąchocka, Magia sobowtórów albo gry z tożsamością w dramatach Witkacego.
Anna Krajewska, Witkacy performatywny. Poznanie dramatyczne jako estetyka i światopogląd.
Ewa Szkudlarek, Portrety cieni Witkacego.
Jan Gondowicz, Stargana za trzewia publiczność opadła jak jeden flak. Witkacego spektakle potencjalne.
Tomasz Bocheński, Ironia czasu, czyli historia Witkacowskiej autoironii.
IV
Maciej Dombrowski, Aktualność filozofii Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Ewa Makarczyk – Schuster, Karlheinz Schuster, Świat jest pustynią bez sensu. Między filozoficznym zdziwieniem a odczarowaniem świata.
Edyta Foltyn, Rafał Foltyn, Witkacy – „artysta pozaspołecznego absolutu”. W poszukiwaniu metafizycznej Tajemnicy Istnienia.
Kazimierz Piotrowski, Appendix do „Demona intelektu” Witkacego. Wokół sporu o metafizykę, logistykę i dziejowy optymizm.
Irena Górska, Próby Witkacego – Witkacy na próbę.
V
Lech Sokół, Muzyka jako Sztuka Czysta: Witkacy i Regamey.
Giovanna Tomassucci, Witkacowskie raje.
Andrzej Nakov, Rozważania na temat doświadczeń i źródeł twórczości Witkacego.
Dorota Niedziałkowska, Autoportrety Stanisława Ignacego Witkiewicza – twarze dandysa. „Wyszlachetnienje podozoritienloj licznosti” kontra „Le vrai visage du maître”.
Hanna Długołęcka, Ekslibrysy Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Beata Zgodzińska, Próba rekonstrukcji pierwotnej kolorystyki papierowego podłoża portretów Witkacego.
Przemysław Strożek, „Ja – My”: studium zwielokrotnionej osobowości. O fotograficznych portretach włoskich futurystów i Witkacego.
VI
Alwida Antonina Bajor, Żmudzko – litewskie konteksty rodziny Witkiewiczów i Matusewiczów.
Stefan Okołowicz, „Winy moje okropne”. Wokół samobójstwa Jadwigi Janczewskiej.
Tomasz Pawlak, Mahatma Tymbcio. O korespondencji Witkacego z Marią i Edmundem Strążyńskimi.
Jacek Proszyk, O przyjaźni Witkacego z Kazimierą i Stanisławem Albertami.
Alicja Przybyszewska, Witkacy w Poznaniu w okresie międzywojennym.
Wacława Małecka, Rodzina Jankowiaków w portretach Stanisława Ignacego Witkiewicza.
VII
Ewa Łubieniewska, I cóż to ma wspólnego z Witkacym? O Witkiewiczowskich inscenizacjach Andrzeja Dziuka.
Katarzyna Taras, Istnieć Poszczególnie – Witkacy filmowców.
Anna Żakiewicz, Witkacy w labiryncie. Czy możemy uprawiać wtkacologię, posługując się hipertekstem?
Marek Średniawa, Realnymi i wirtualnymi tropami Witkacego.
Erik Veaux, Witkacy w świecie francuskojęzycznym.
Giovanni Pampiglione, Sto lat, Witkacy!
Katarzyna Dąbrowska, Teatr Exodus i jego Pragmatyści.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Filiżanki Jestem ze Słupska - Witkacy Filiżanki "Jestem ze Słupska - Witkacy"

Opis: Komplet filiżanek "Witkacy jestem ze Słupska" z czarno białą reprodukcją prac Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego. Na każdej filiżance inna praca Witkacego.
Ilość sztuk: jedna, dwie lub sześć sztuk w zalezności od kompletu
Spodek: 13,5 cm x 14 / 7cm (w najszerszym i najwęższym odcinku).
Filiżanka: wys. 7 cm x szer. 7 cm.

Filiżanek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Poduszka dekoracyjna Jestem ze Słupska - Witkacy
Poduszka dekoracyjna "Jestem ze Słupska - Witkacy"

Opis: Poduszka dekoracyjna z portretem Włodzimierza Nawrockiego i podpisem Witkacego: "Jestem ze Słupska - Witkacy".
Tył: jednolity kolor czarny

Poduszek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Plecak Jestem ze Słupska - Witkacy
Plecak "Jestem ze Słupska - Witkacy"


Opis: Plecak jednokomorowy z bocznymi siatkowymi kieszonkami i podpisem Witkacego: "Jestem ze Słupska - Witkacy".
Kolor: czarno-szary


Plecaka szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Apaszka damska Jestem ze Słupska - Witkacy
Apaszka damska "Jestem ze Słupska - Witkacy"


Opis: Apaszka damska z portretem Marii Nawrockiej i podpisem Witkacego: "Jestem ze Słupska - Witkacy" w fioletowej tonacji.


Apaszek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Torba lniana Jestem ze Słupska - Witkacy
Torba lniana "Jestem ze Słupska - Witkacy"

Opis: torba lniana z pastelami S.I.Witkiewicza-Witkacego.

Rączka: długa i krótka

Kolor: naturalny len

Torby szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Koszulka damska Witkacy Vintage
Koszulka damska "Witkacy Vintage"


Opis: koszulka damska bawełniana w białym kolorze.

Z autoportretem S.I.Witkiewicza-Witkacego w stylu vintage.


Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Koszulka damska Witkacy Kompozycja 1922
Koszulka damska "Witkacy Kompozycja 1922"

Opis: koszulka bawełniana w białym kolorze w wersji uniwersalnej.

Z kompozycją 1922 Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego..


Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Koszulka Witkacy dla Pań Koszulka Witkacy dla Panów Koszulka "Witkacy dla Pań i Panów"

Opis: koszulka bawełniana w białym kolorze w wersji damskiej lub męskiej.
Z oryginalnym zdjęciem Witkacego.

Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Koszulka Witkacy Pastele Koszulka Witkacy Pastele Koszulka "Witkacy Pastele"

Opis: koszulka bawełniana w czarnym lub białym kolorze w wersji uniwersalnej.
Z pastelami S.I.Witkiewicza-Witkacego ze słupskiego muzeum.

Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2012:

Wśród Witkacoidów: w świecie tekstów, w świecie mitów
Wśród Witkacoidów: w świecie tekstów, w świecie mitów

Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: WUW, sierpień 2012, Wrocław
Autor: Marta Skwara
ISBN: 978-83-229-3293-3
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, format 170 x 240 mm, 252 strony.
Treść: Książka Marty Skwary jest dokładną monografią barwnych bohaterów sztuk Witkacego. Ukazuje, jak kreuje on swoje typy dramatyczne: tytanów, demoniczne kobiety, artystów, dzikich, ONYCH. Autorka szczegółowo omawia konwencje, które Witkacy wykorzystuje w grze elementami mitów, istniejących tekstów, powszechnie znanych motywów i obrazów. Pokazuje też, jak na swojej scenie rozgrywa rozmaite stereotypy oraz ich funkcjonowanie w życiu indywidualnym i społecznym. Jednocześnie interpretuje język i artystyczną postawę jednego z najbardziej wszechstronnych, fascynujących, ale i problematycznie (auto)ironicznych tworców polskich.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacy Album
Witkacy Album

Autor: Anna Żakiewicz
Proj. graf.: prof. Lech Majewski
Tłumaczenie: Jessica Taylor-Kucia
Wersja językowa: polsko - angielska
Opis: Album prezentuje najważniejsze prace Witkacego, jednego z najbardziej nowatorskich i niezwykłych malarzy polskich, podzielone na okresy twórczości artysty. Tekst znanego witkacologa – dr Anny Żakiewicz – prowadzi czytelnika przez koleje losu Witkacego i wprowadza w świat wyobraźni artystycznej twórcy.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Teatr w Słupsku. Instytucja artystyczna
Teatr w Słupsku. Instytucja artystyczna

Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Słupsk, 2012
Autor: Anna Sobiecka
ISBN/ISSN: 978-83-7467-172-9
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): format B5, oprawa miękka, 353 strony.
Opis: Instytucja artystyczna wyrasta z potrzeby uzupełnienia niewątpliwej luki, jaką stanowi brak powojennej historii słupskiego teatru, jest także próbą zmierzenia się ze współczesnym modelem monografii historycznoteatralnej. (...) W grupie opracowań należących do nienazwanej nigdy serii "miasta teatralne" Słupsk swojej monografii dotąd nie ma, poza opublikowanym rzeze mnie zarysem historyczno-dokumentacyjnym. Wydaje się jednak, że słupski teatr na swoją monografię w pełni zasługuje. Polskie teatry działają w Słupsku – z krótkimi przerwami – od 1945 roku. Na ukształtowanie się swoistego paradygmatu genius loci teatru w Słupsku największy wpływ miał rozwój samego miasta. Charakter miejsca w odniesieniu do teatru lokalnego był nie tylko czynnikiem porządkującym, lecz także wyznaczającym warunki i możliwości jego rozwoju. Lepsze i gorsze okresy historii teatru wiązały się z konkretnymi wydarzeniami w historii samego miasta. Stąd cezurą początkową dla badania jego dziejów stał się rok 1945, końcową rok 2010.
(...)
Pracę otwiera rozdział zatytułowany Trudne początki, poświęcony pierwszym latom funkcjonowania w powojennym Słupsku Teatru Polskiego, przekształconego następnie w Teatr Miejski. Kronika wydarzeń obejmuje lata 1945-1953 i związana jest z przyłączeniem miasta do państwa polskiego.
(...)
Rozważania zamyka próba oceny wybranych dokonań artystycznych słupskich teatrów (Tytułem zakończenia), uwzględniająca z jednej strony tradycję inscenizowania w Słupsku monodramów, z drugiej – kategorię teatru lokalnego oraz jego znaczenia dla budowania lokalnej tożsamości kulturowej regionu. Spojrzenie na słupskie dokonania teatralne w perspektywie teatru lokalnego najpełniej oddaje wartość osiągnięć artystycznych poszczególnych zespołów i scen teatralnych Słupska. W pracy zgromadzone są także niezbędne materiały dokumentacyjne, będące po części uzupełnieniem, po części rozszerzeniem wstępnego zarysu historyczno-dokumentacyjnego. W końcowej części zaprezentowany został wykaz wszystkich słupskich przedstawień oraz inicjatyw teatralnych z lat 1945-1953 (aneks 1: Teatr w Słupsku 1945-1953), realizacje sezonu teatralnego 2009/2010 (aneks 2: Lata 2009-2010 w teatrze słupskim), wykaz inscenizacji sztuk Stanisława Ignacego Witkiewicza, z wybranymi recenzjami (aneks 3: Witkacy w Słupsku), przedstawienia pomorsko-kaszubskie Państwowego Teatru Lalki "Tęcza" (aneks 4: Motywy pomorskie w przedstawieniach PTL "Tęcza" w Słupsku) oraz wykaz widowisk plenerowych Teatru Rondo wraz z wybranymi scenariuszami (aneks 5: Słupskie widowiska plenerowe). (Ze Wstępu)

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Firma Portretowa S.I. Witkiewicz - Witkacy
Firma Portretowa S.I. Witkiewicz - Witkacy

Miejsce i rok wydania, wydawnictwo: Słupsk, 2012, Grupa Słowińskie
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): publikacja elektroniczna, format A4, zdjęcia full kolor.
Treść:
Informacje o największej na świecie i w Polsce kolekcji dzieł S.I. Witkiewicza - Witkacego znajdującej się w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.


Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

DVD Słupsk Ustka Wybrzeże Słowińskie Prasa Lokalna Lata 2005 - 2010
DVD Słupsk Ustka Wybrzeże Słowińskie Prasa Lokalna Lata 2005 - 2010

Miejsce i rok wydania, wydawnictwo: Słupsk, 2012, Grupa Słowińskie
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): publikacje elektronicnze, płyta DVD.
Opis: Idealna pamiątka dla każdego mieszkańca Wybrzeża Słowińskiego i szeroki zakres informacji o Słupsku, Ustce, Powiecie Słupskim i Wybrzeżu Słowińskim z lat 2005 - 2010.
Spis treści:
- 1. Echo Słupska
- 2. Klimaty Gminne Czasopismo Społeczno - Kulturalne
- 3. Kurier Obywatelski
- 4. Kurier Ustecki
- 5. Moje Miasto
- 6. Nasza Gmina Słupsk
- 7. Pomorskie
- 8. Słupsk Powiat
- 9. Słupska Izba Przemysłowo - Handlowa Kalejdoskop Gospodarczy
- 10. Zbliżenia Dwutygodnik Regionalny
- 11. Ziemia Ustecka Fakty
- 12. Ziemia Ustecka
- 13. Ziemniak Ustecki
- 14. Wybrzeże Słowińskie 2011

Publikacji szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2011:

Witkacy w Słupsku Firma Portretowa S.I.Witkiewicz-Witkacy
Firma Portretowa S.I. Witkiewicz Pocztówki

Seria kartek pocztowych z pastelami Stanisława Ignacego Witkiewicza-Witkacego (1885-1939):
- Portret Haliny Reynel, 1925, pastel, papier, 65x49 cm
- Portret Jadwigi Netzel, 1939, pastel, papier, 65x50 cm
- Portret Neny Stachurskiej, 1930, pastel, papier, 63x47 cm
- Portret Ireny Krzywickiej, 1928, pastel, papier, 63x47 cm
- Portret Zofii Schroeder, 1931, pastel, papier, 64x48 cm
- Portret Ireny Raciborskiej, 1937, pastel, papier, 63x48 cm
- Kompozycja - Lady Macbeth, 1933, pastel, papier, 70x100 cm
- Portret Edwardy Szmuglarowskiej, 1930, pastel, papier, 66x50 cm
- Portret Małgorzaty Wandy Żukotyńskiej, 1928, pastel, papier, 68x49 cm
- Autoportret, 1930, pastel, papier, 66x51 cm
- Portret Ludwika de Laveaux, 1929, pastel, papier, 67x49 cm
- Portret Bohdana Filipowskiego - "Hinduski", 1928, pastel, papier, 64x50 cm
- Portret Marii Nawrockiej, 1925, pastel, papier, 115x99 cm
- Portret Neny Stachurskiej, 1929, pastel, papier, 65x50 cm
- Portret Anny Nawrockiej, 1930, pastel, papier, 64x49 cm

Publikacji szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2010:

Witkacy w Słupsku Firma Portretowa S.I.Witkiewicz-Witkacy
Witkacy w Słupsku Firma Portretowa "S.I.Witkiewicz" / Witkacy in Słupsk The "S.I.Witkiewicz" Portrait Painting Firm

Redakcja: Mariusz Wojciechowski, Beata Zgodzińska
Reproduikcje: Andrzej Jaroszewicz, Christian Parma, Zbigniew Suliga
Zdjęcia: Katarzyna Maciejewska, Michał Słupczewski, Anna Zygmunt
Tłumaczenie na angielski: Beata Brodniewicz
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Słupsk, 2010, UM Słupsk
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, papier offset, ponad 127 fotografii (grafik, rysunków) 95 czarno-białych i 36 full kolor, wersja polska + streszczenia angielskie, stron 386, format wys. 29,5 cm x szer. 20,8 cm.
Spis treści:
Wstęp Prezydenta Miasta Słupska / Foreward oof the Mayor of Słupsk
Stanisław Ignacy Witkiewicz i jego Firma Portretowa / Stanisław Ignacy Witkiewicz and his Portrait Painting Firm
Regulamin Firmy Portretowej i jego wersje / The Rules of the Portrait Painting Firm and its versions
Wyroby typowe firmy i jej klienci / Typical products and customers of the Firm
Ile za książkę, ile za radio, a ile za portret... / How much for a book, a radio, a portrait...
Firma i jej wyroby po latach / The Firm and its products years later
Wybrana literatura / References
Regulamin Firmy Portretowej "S.I.Witkiewicz" / The Rules of the "S.I.Witkiewicz" Portrait Painting Firm
Skróty / Abbreviations
Reprodukcje / Reproductions
Witkacvy w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku Kronika / Witkacy in the Museum of Central Pomerania in Słupsk Chronicle
Skorowidz nazwisk / Index of names

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacy i reszta świata
Witkacy i reszta świata

Autor: Bocheński Tomasz
ISBN:
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: I, Officyna, 2010
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): 248 stron, wymiary 241 x 22 x 168
Treść: Witkacy tęskni, i ja tęsknię, do dawnych dobrych czasów, do wspólnot niezakłamanych, pięknych indywidualności. A że czasy te nie wrócą, bo nie można cofnąć kultury, to Witkacy przy pomocy sztuki właściwej i sztuki życia uczy współczesnych dziwności. Powiedzmy więc, że nie gardzi realnością a trwialnością, czyli kiczowatą formą istnienia i głupią sztuką, która uczy głupiego, ograniczonego życia.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2009:

Koszulka S.I.Witkiewicz-WitkacyKoszulka S.I.Witkiewicz-Witkacy
Koszulka "S.I.Witkiewicz - Witkacy"

Opis: koszulka bawełniana w czarnym kolorze. Z autoportretem S.I.Witkiewicza-Witkacego lub pastelą.

Koszulek szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacego Portret Wielokrotny
Witkacego Portret Wielokrotny

Szkice i materiały do biografii (1918-1939)
Opracował: Janusz Degler
Reproduikcje: Andrzej Jaroszewicz, Christian Parma, Zbigniew Suliga
Zdjęcia: Katarzyna Maciejewska, Michał Słupczewski, Anna Zygmunt
Tłumaczenie na angielski: Beata Brodniewicz
ISBN 978-83-06-03214-7
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: wydanie I, Warszawa, PIW
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa twarda, ilustracje czarno-białe, 560 stron.
Treść:
Tom szkiców i artykułów najwybitniejszego dziś znawcy twórczości i życia Stanisława Ignacego Witkiewicza jest prawdziwym wydarzeniem. To suma ogromnej pracy, jaką prof. Janusz Degler włożył i wkłada nadal w odkrywanie Witkacego. To zbudowana z niejednorodnych elementów, ale niezwykle zmyślna architektonicznie quasi-biografia twórcy.
Część pierwszą stanowi Kronika życia i twórczości Witkacego (1918-1939), obejmująca dojrzałe lata twórcy: bardzo solidny przyczynek do biografii Witkiewicza juniora.
To z jednej strony drobiazgowy zapis codzienności Witkacego, opis budowany niejednokrotnie z cytatów z listów Witkacego, w których nieraz uzewnętrzniał się bardzo szczegółowo. Z drugiej zaś strony to zarys najistotniejszych wątków z życia autora Pożegnania jesieni.
Wątki owe wydobywa i rozwija prof. Janusz Degler w niezwykle ciekawy sposób w zbiorze szkiców i artykułów pomieszczonych w części drugiej. Przynoszą one wnikliwy opis życia Witkacego-twórcy, Witkacego-filozofa, wreszcie, a może przede wszystkim Witkacego-męża.
W części trzeciej autor tomu jeszcze dokładniej bierze pod lupę codzienność Stanisława Ignacego: prezentując korespondencję Witkacego z bliskimi twórcy osobami (m.in. Kornelem Makuszyńskim i Jerzym Eugeniuszem Płomieńskim), wysnuwa coraz to cieńsze, subtelniejsze nici z "kłębowiska zwanego Witkacym". Bogate i szczegółowe komentarze prof. Janusza Deglera do listów przekonują, że nie ma w tej chwili równie kompetentnej i rzetelnej osoby, która mogłaby się zajmować spuścizną epistolograficzną Witkacego.
Tom kończy Appendix, a w nim arcyciekawy szkic opisujący pobyt Witkacego w Piotrogrodzie, a więc wnikający w najmniej znaną kartę biografii twórcy, osnutą tajemnicą i domysłami, stawiający życie i dzieło Witkacego w nowym świetle, oparty na dokumentach z Centralnego Państwowego Archiwum Wojskowo-Historycznego w Moskwie. Tom opatrzony został Spisem opublikowanych listów Stanisława Ignacego Witkiewicza, bogato zilustrowany: wiele zdjęć publikowanych jest po raz pierwszy.
Spis rzeczy:
WITKACEGO PORTRET WIELOKROTNY KRONIKA ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA LIPIEC 1918 - WRZESIEŃ 1939)
PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA
Podpis "Witkacy" jest równie ważny, a nawet może wyraża większą wagę do rzeczy tak podpisanych zaczynając od 1918 r . Witkacy wśród formistów
Powtarzam Ci po raz ostatni, że Cię kocham. Witkacy się żeni
Może trzeba będzie puknąć w powietrze. O "sprawie honorowej" z Karolem Stryjeńskim
Witkacy oszukany, czyli jak nie doszło do "wybicia okna na Europę"
Sztuką nie jest i być nie może. Witkacy i kino
Piszę coraz piekielniejsze rzeczy w powieści.
O powstawaniu i recepcji "Nienasycenia"
Kocham Cię strasznie, ale swoboda to wielka rzecz, czyli psychomachia małżeńska
Kim byli współautorzy Narkotyków
Debora Vogel: "Witkiewicza należy mierzyć miarą potrzeb"
Aneks. Debora Vogel, Pozycja St. I. Witkiewicza we współczesnej kulturze polskiej
Pańskie poglądy mam we krwi. O przyjaźni Witkacego z Hansem Corneliusem
Aneks. List Hansa Corneliusa do Czesławy Oknińskiej-Korzeniowskiej
"Dziwne materii pomięszanie". Nieznane notatki Witkacego
Jestem jak otwarta rana. 151 dni z życia Witkiewicza
Aneks. List Czesławy Oknińskiej-Korzeniowskiej do Marii i Edmunda Strążyskich
Ostatnie lato
LITOPISANIE
Listopisanie Witkacego
Zakopiańczyk w stanie wysoce jeszcze embrionalnym. Listy do Kornela Makuszyńskiego
Aneks. Kornel Makuszyński, Moje listy (XXI). List z Warszawy
Odradzam Zakopane. Listy do Edmunda Wiercińskiego
Szkoda, że Cię tu nie ma.. Listy do Kazimierza Czachowskiego
Aneks. List Kazimierza Czachowskiego do Stanisława Ignacego Witkiewicza
Rysuję nowosądeczan po 50 zł. Listy do Heleny i Franciszka Maciaków
Mam poczucie końca życia i zdaje się, że się z tego wszystkiego już nie wygrzebię.
Listy do Jerzego Eugeniusza Płomieńskiego
Aneks
1. List Witkiewicza
2. Komentarz Płomieńskiego
APPENDIX
Patrzyłem na to jak z loży. O pobycie Witkacego w Rosji w świetle
Aneks
1. List Stanisława Ignacego Witkiewicza do Bronisława Malinowskiego
2. List Anieli Jałowieckiej do Marii Witkiewiczowej
3. Przebieg służby ("Posłużnyj spisok") porucznika piechoty przynależnego do Lejb-Gwardii Pawłowskiego Pułku Wi t k i e w i c z a
4. Dziennik działań wojennych od 1 do 22 lipca 1916
5. Świadectwo Komisji Lekarskiej
6. List Karola Szymanowskiego do Stanisława Ignacego Witkiewicza
7. Rozkaz o przyznaniu porucznikowi Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi orderu św. Anny IV klasy
8. Recenzja Wystawy Dzieł Sztuki Artystów Polskich w Pałacu Aniczkowskim na Rzecz Macierzy Szkolnej
9. Pismo porucznika Stanisława Ignacego Witkiewicza do Dowództwa V-go Baonu Wojsk Wartowniczych i Etapowych w Krakowie na Podgórzu
10. Karta kwalifikacyjna dla Komisji Weryfikacyjnej
11. Curriculum Vitae Stanisława Ignacego Witkiewicza, porucznika rezerwy
Spis opublikowanych listów Stanisława Ignacego Witkiewicza
Nota bibliograficzna
Indeks osób
Spis ilustracji

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Skarby słupskich mniszek i inne opowieści
Skarby słupskich mniszek i inne opowieści

Autor książki: Jolanta Nitkowska-Węglarz
Projekt okładki: Agnieszka Szczepaniuk
Zdjęcie na okładce: Michał Słupczewski
Miejsce i rok wydania, wydawnictwo: Słupsk, 2009, BPiIE UM Słupsk
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, papier offset, zdjęcia czarno-białe, stron 151 (14 rozdziałów), format wys. 20,8 cm x szer. 14,7 cm.
Treść: Jest to kolejny z serii przewodników po Słupsku dla żądnych przygód turystów.
Spis treści:
- Słupskie historie i historyjki (wstęp)
- Od autorki
- Niedźwiadek szczęścia
- Żywe miasto
- Na tropie skarbów słupskich mniszek
- Krzyżacki epizod
- Dwa herby
- Bezcenny modernizm
- Jedno stulecie czyli o pewnej słupskiej restauracji
- Szpiedzy w Słupsku
- Arystokraci, aspiryna i artyści
- Piękne dziecko secesji
- Tajemnice kościelnych organów
- W cieniu czerwonej gwiazdy
- Opowieść o słupskim serze
- Wizyta po śmierci

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Torba lniana S.I.Witkiewicz-WitkacyTorba lniana S.I.Witkiewicz-Witkacy
Torba lniana "S.I.Witkiewicz - Witkacy"

Opis: torba lniana z autoportretem S.I.Witkiewicza-Witkacego.
Kolor: czarny

Torby szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.


Rok 2007:

Stanisław Ignacy Witkiewicz Listy Do Żony Część II (Lata 1928-1931)
Stanisław Ignacy Witkiewicz Listy Do Żony Część II (Lata 1928-1931)

Przygotowała do druku: Anna Micińska
Opracował i przypisami opatrzył: Janusz Degler
ISBN: 978-83-06-03064-8
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: wydanie I, PIW, Warszawa
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa twarda z obwolutą.
Treść: Drugi tom korespondencji S. I. Witkiewicza z żoną zawiera 320 listów, kartek, pocztówek i telegramów z lat 1928-1931. To niezwykły zapis codziennego życia Witkacego.
Z końcem 1928 roku wraz z matką przenosi się do zakopiańskiej willi "Olma", należącej do doktorstwa Białynickich-Birula. Właśnie tam odbywają się "orgie", czyli kontrolowane eksperymenty z peyotlem i meskaliną Mercka. Plotka o wybrykach Witkacego szybko roznosi się po Zakopanem; dla wielu mieszkańców jest on alkoholikiem, narkomanem, błaznem nakładającym maski, "wódczanym demonem", rozpustnikiem.
Nie trzeba już dzisiaj przekonywać, jak bardzo powierzchowne i płytkie były oceny karmiących się legendą Witkacego. Prezentowane Listy do żony stanowią na to jeden z wielu dowodów. Wyziera z nich człowiek trapiony rozmaitymi chorobami, człowiek walczący z nałogiem palenia papierosów. Wyziera z nich artysta borykający się z poważnymi kłopotami materialnymi, z trudem, przez wiele miesięcy poprawiający Nienasycenie, co i rusz ponawiający próby rozpoczęcia Nowego Życia na Wielką Skalę. Wyziera z nich wreszcie mąż wdający się w liczne romanse, także w trwały związek z Czesławą Oknińską. Bardzo utrudniało to Witkacemu dobre relacje z żoną, a jednak wciąż zapewniał ją o swojej miłości.
Wszystkie listy zostały opatrzone szczegółowymi przypisami.
Cała edycja Listów do żony zostanie zawarta w czterech tomach.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2006:

Powroty do Witkacego
Powroty do Witkacego Materiały sesji naukowej poświęconej Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi, Słupsk, 7-8 maja 2004, pod redakcją Józefa Tarnowskiego

Redakcja naukowa: Józef Tarnowski
Recenzja: Roman Kubicki
Projekt okładki i strony tytułowej: Mariusz Wojciechowski
Streszczenia angielskie: Monika Bokiniec
ISBN: 83-89329-24-7
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Słupsk, 2006, MPŚ Słupsk
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, papier offset, ponad 127 fotografii (grafik, rysunków) 95 czarno-białych i 36 full kolor, wersja polska + streszczenia angielskie, stron 386, format wys. 29,5 cm x szer. 20,8 cm.
Spis treści:

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacy. Dziwność istnienia The strangeness of existence
Witkacy. Dziwność istnienia The strangeness of existence

Tekst: Beata Zgodzińska
Tłumaczenie: James Richards
Opracowanie graficzne: Aneta Czarnecka
ISBN:
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Marki, 2006, Wydawnictwo PARMA PRESS
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): 160 stron, 123 ilustracje barwne, 12 ilustracji czarno-białych.
Spis treści:

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2005:

Stanisław Ignacy Witkiewicz Listy Do Żony Część I (Lata 1923 - 1927)
Stanisław Ignacy Witkiewicz Listy Do Żony Część I (Lata 1923 - 1927)

Przygotowała do druku: Anna Micińska
Opracował i przypisami opatrzył: Janusz Degler
ISBN: 83-06-02179-7
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: wydanie I, PIW, Warszawa
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa twarda z obwolutą, 504 stron.
Spis treści: Korespondencja Witkacego z żoną, Jadwigą z Unrugów, obejmuje 1258 listów, kartek, widokówek i telegramów, pisanych od 21 marca 1923 r. do 15 sierpnia 1939 r. (z przerwami, kiedy przebywał on w Warszawie, gdzie mieszkała żona). To wielkie dzieło nie mające odpowiednika w polskiej literaturze. Jego wyjątkowa wartość polega na tym, że Witkacy jest w swoich listach szczery do granic ekshibicjonizmu i traktuje żonę niemal jak spowiednika, któremu można wyznać najskrytsze myśli i najintymniejsze przeżycia. Stanowią one świadectwo skomplikowanych więzi uczuciowych łączących tych dwoje ludzi, których małżeństwo przeżywało trudne okresy, ale przetrwało próbę czasu. To jednocześnie bezcenne źródło wiedzy o życiu i twórczości Witkacego, a zarazem autentyczny dokument psychologiczny, ukazujący niezwykłą osobowość człowieka i artysty. Czyta się te listy jak fascynującą i wielowątkową powieść autobiograficzną, której tłem jest środowisko zakopiańskie ukazane z ironią i humorem.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

VIII Konferencja Kaszubsko - Pomorska
VIII Konferencja Kaszubsko - Pomorska

Redakcja: C. Obracht-Prondzyński
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Słupsk - Gdańsk, 2005
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka.
Treść: W publikacji znajdują się artykuły poświęcone muzealnictwu Pomorza Zachodniego, problematyce muzeów regionalnych, materiały poświęcone Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Stargardzie, Muzeum Regionalnemu w Słupsku, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Muzeum W Lęborku, Muzeum w Chojnicach, Muzeum Etnograficznemu w Oliwie czy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Tematy referatów:
- Ignacy Skrzypek - Organizacja i zbiory słupskiego Heimatmuseum do 1945 roku
- Wanda Szpilewska - Kształtowanie się Muzeum Regionalnego w Słupsku
- Zygmunt Szultka - Profesor Peter Kanngieser a początki muzealnictwa na Pomorzu Zachodnim
- Lucjan Hanak - Poza Witkacym - kolekcjonowanie, eksponowanie i publikowanie dzieł sztuki z Działu Sztuki Współczesnej Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
- Beata Zgodzińska - Witkacy- kolekcjonowanie, eksponowanie i publikowanie dzieł sztuki z Działu Sztuki Współczesnej Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
- Violetta Tkacz-Laskowska - "Problem Słowińców". Od Zagrody Muzealnej do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
- Gabriela Włodarska - Aktywne Formy zdarzeń popularyzujące kulturę ludową z Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach jako uzupełnienie ekspozycji stałej. Ich funkcje edukacyjne
- Rafał Makała - Dawne Muzeum Miejskie w Szczecinie w latach 1910-1913
- Sławomir Preiss - Muzeum w Stargardzie - historia oraz ostatnie projekty badawcze
- Barbara Zabel - Muzeum Oręża Polskiego - powstanie i rozwój. Zbiory metrologiczne
- Barbara Skomlał - Zbiory militariów w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu: kolekcje XX-wiecznego umundurowania polskiego i broni białej
- Mirosław Kuklik - Istniejące i utracone kolekcje związane z rybołówstwem morskim na obszarze kaszubskiego wybrzeża
- Jerzy Litwin - Czy potrzebne są nowe muzea morskie?
- Joanna Schodzińska - Działalność Muzeum w Lęborku w latach 1952-2002 na tle inicjatyw kulturalnych miasta
- Janusz Kopydłowski - Funkcjonowanie Muzeum bytowskiego w warunkach zróżnicowania etniczno - kulturowego społeczności lokalnej
- Janina Cherek - Muzeum w Chojnicach - dzieło Juliana Rydzkowskiego i Wandy Tyborskiej
- Jerzy Knypa - Droga do powstania ekspozycji muzealnej "Kościerzyna i Ziemia Kościerska"
- Wiktoria Blacharska - Sięgając do szuflady... Zbiory prywatne w wystawiennictwie Muzeum Etnograficznego w Gdańsku-Oliwie
- Barbara Mikołajczuk - Tradycje muzealnicze w Gdyni w okresie międzywojennym
- Dagmara Płaza-Opacka - Muzeum Miasta Gdyni - obecne działania i funkcje
- Tomasz Gembalski - Charakterystyka zbiorów Muzeum Miasta Gdyni
- Tadeusz Sadkowski - Dzieło Gulgowskich we Wdzydzach: u źródeł polskiego muzealnictwa etnograficznego na wolnym powietrzu
- Bogusław Breza - Specyfika Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie na tle innych muzeów pomorskich
- Cezary Obracht-Prondzyński - Muzea a ruch kaszubsko-pomorski

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2004:

S.I. Witkiewicz Narkotyki Niemyte Dusze
Stanisław Ignacy Witkiewicz Narkotyki Niemyte Dusze

Opracował: Anna Micińska
ISBN: 83-06-02
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: wydanie II krytyczne, PIW, Warszawa
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa twarda z obwolutą, ark. wyd. 22,3.
Treść: Narkotyki składają się z kilku rozdziałów - poświęconych poszczególnym narkotykom - w których Witkiewicz dzieli się swoimi doświadczeniami, pragnąc uchronić czytelników przed fatalnymi skutkami nałogu.
W Niemytych duszach - po zapoznaniu czytelnika z teorią Kretschmera o klasyfikacji ludzi według typów psychofizycznych i po przedstawieniu teorii Freuda - Witkiewicz na tle konkretnej sytuacji społeczno-politycznej Europy analizuje stan świadomości własnego społeczeństwa. Nie poprzestaje na opisie i krytycznej ocenie rodaków w obliczu nadciągającego kataklizmu, lecz proponuje im psychoanalizę jako narzędzie mogące ich ocalić.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

S.I. Witkiewicz Nowe Formy W Malarstwie I Wynikające Stąd Nieporozumienia Szkice Estetyczne
Stanisław Ignacy Witkiewicz Nowe Formy W Malarstwie I Wynikające Stąd Nieporozumienia Szkice Estetyczne

Opracował: Janusz Degler
ISBN: 83-06-02173-8
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: wydanie I krytyczne, PIW, Warszawa
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa twarda z obwolutą.
Treść: Tom zawiera dwie z najważniejszych książek Witkacego dotyczących teorii sztuki i estetyki: Nowe formy w malarstwie i wynikające stąd nieporozumienia (1919) oraz Szkice estetyczne (1922). Wykłada w nich autor podstawy swojej teorii malarstwa, sztuki i estetyki oparte na fundamencie filozoficznym, przedstawia pierwsze ujęcia pojęć, które weszły na stałe do jego myślenia, takich jak sztuka, sztuka czysta, forma, piękno. Zajmuje się także zagadnieniami ściślej związanymi z teorią malarstwa: kompozycją, kolorem, deformacją świata przedstawianego. Wiele z tych pojęć odniesionych zostanie później do Witkiewiczowskiej teorii teatru, na zasadzie, którą sam autor nazwał "analogią z malarstwem". Wiele myśli zawartych w obu książkach staje się przedmiotem rozmów i dyskusji bohaterów jego dramatów i powieści, którzy często przeprowadzają tzw. "rozmowy istotne". Książki teoretyczne wiążą się zatem ściśle z twórczością literacką Witkiewicza, w której znajdują swoje rozwinięcie.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

S.I. Witkiewicz O Czystej Formie
S.I. Witkiewicz "O Czystej Formie"

Opracował: Janusz Degler
ISBN: 83-06-02177-0
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: wydanie I krytyczne, PIW, Warszawa
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa twarda z obwolutą, ark. wyd. ok. 20.
Treść: X tom Dzieł zebranych zawiera wszystkie teksty o sztuce publikowane w katalogach wystaw malarskich i czasopismach. Witkacy powraca w nich do swojej teorii Czystej Formy, uściślając niektóre pojęcia i polemizując z jej krytykami. Tytułowa rozprawa, pisana w latach 1921-1925, była - wedle słów autora - "popularnym wykładem" tej teorii i miała stanowić wstęp do zaginionej książki Ostatnia pigułka dla wrogów. W tomie znalazły się także wypowiedzi o twórczości portretowej i stworzonej w roku 1924 Firmie Portretowej "S.I. Witkiewicz" oraz jej słynny "Regulamin". Tom dopełniają artykuły o formizmie, twórczości Rafała Malczewskiego i Bronisława Linkego.
Noty edytorskie zawierają informacje o pierwodruku każdego tekstu, kolejnych edycjach oraz przekładach.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2003:

La Ditta dei ritratti Broszura
La Ditta dei ritratti Broszura

Autorzy: Tomasz Sztaba, Giovanna Tomassucci
ISBN: 978-8883421617
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Pendragon, 2003
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, 142 strony
Treść: Pittore, disegnatore scientifico, fotografo, commediografo, filosofo, critico letterario e romanziere, il polacco Stanislaw Ignacy Witkiewicz e una delle figure piu interessanti del panorama culturale europeo nel periodo compreso tra le due guerre ed e noto in Italia come soprattutto agli studiosi di teatro. Vivendo volutamente ai margini delle avanguardie, ha tentato un'impresa assai ardua: creare un unico sistema concettuale che potesse fungere da paradigma sia per la sua filosofia, sia per le sue teorie teatrali ed estetiche. "La ditta dei ritratti" e un manifesto promozionale della sua attivita di pittore da leggere come un vero e proprio trattato di estetica.


Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2002:

Firma Portretowa S.I.WitkiewiczFirma Portretowa S.I.Witkiewicz
Firma Portretowa "S.I.Witkiewicz"

Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Słupsk, 2002, ARW LenART
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): składanka.
Treść: Regulamin Firmy Portretowej "S.I. Witkiewicz" oraz 8 barwnych portretów: Ireny Krzywickiej, Irminy Bajer-Nowowiejskiej, Włodzimierza Nawrockiego, Ireny Stachurskiej, Marii Nawrockiej, Zofii Mohuczyny, Anny Nawrockiej.

Publikacji szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2001:

Słupsk Miasto Niezwykłe
Słupsk Miasto Niezwykłe

Autor książki: Jolanta Nitkowska-Węglarz
Fotografie: Jan Maziejuk
Projekt okładki: Mieczysław Łaźny
Redakcja techniczna: Adam Wisławski
Miejsce i rok wydania, wydawnictwo: Słupsk, 2001, OITiPM
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, papier offset, zdjęcia czarno-białe, stron 166 (18 rozdziałów + wstęp i posłowie), format wys. 20,8 mm x szer. 14,7 mm.
Treść: "Opowiada ona o tych osobliwościach w dziejach Słupska, których próżno szukać n akartach historii innych miast.
Nie każdy bowiem wie, że z naszym miastem zwiazane są biografie pogromcy Napoleona pod Waterloo - marszałka Leberechta von Bluchera oraz twórcy nowoczesnego systemu światowej poczty - Heinricha von Stephana. Nie wszyscy znają straszliwy los kobiet uznawanych za służebnice szatana. Po ich dramacie odziedziczyliśmy Basztę Czarownic. Z kart książki poznamy księdza Bronisława Kostkowskiego, wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II oraz dowiemy się co sprawiło, że "Karczma Słupska" była kojarzona z najwykwintniejszą sztuką kulinarną, Są tu także opowieści o ukrytych skarbach, wielkich skandalach i o wielu innych sprawach rodem ze Słupska.
Zaletą tej fascynującej ksiązki jest jej ciekawa konstrukcja - przywoływanie autentycznych dokumentów, wypowiedzi naukowców i autorytetów z wielu dziedzin oraz barwny, pobudzający wyobraźnię styl autorki."
Książka została wydana specjalnie z okazji obchodów 100-lecia słupskiego Ratusza miejskiego!

Spis treści:
Nic co słupskie nie jest nam obce
Reportaże:
- Złotodajna rzeka
- Krzyż zabójcy
- Klątwa księcia
- Wieża cierpień
- Serce miasta
- Złota księga
- Pogromca Napoleona
- Najsławniejszy słupszczanin
- Latające olbrzymy
- Polacy już tu byli
- Orzełek i sutanna
- Święty kleryk
- Śladem dzieci wojny
- Zagadka trzykrotnego pogrzebu
- Podwójna historia Słupska
- Skarby i skandale
- Złote patelnie
- Słupskie mosty
Posłowie

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Witkacy. Stanisław Ignacy Witkiewicz
Witkacy. Stanisław Ignacy Witkiewicz

Autor: Beata Zgodzińska-Wojciechowska, Anna Żakiewicz
ISBN:
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: 2001, WAIF Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa twarda, 208 stron
Treść: "Słupska kolekcja plastycznej twórczości Witkacego, gromadzona przez trzydzieści lat (1965-1995) w Muzeum Pomorza Środkowego, stanowi tylko część dorobku wielkiego artysty, lecz jest to niewątpliwie największy zbiór w kraju.
Od ukazania się pierwszego katalogu naszej kolekcji minęło zaledwie kilka lat, a już widzimy potrzebę wydania poszerzonego opracowania. Jego celem jest nie tylko zaprezentowanie nowych nabytków naszego Muzeum, lecz także uwzględnienie najnowszych badań naukowych oraz próba kolejnej interpretacji twórczości artysty, zwłaszcza działalności Firmy Portretowej "S.I. Witkiewicz". Miniony czas dowiódł jej wielkości i znaczenia nie tylko dla polskiej kultury i sztuki. Mamy nadzieję, że ta publikacja spełni oczekiwania rosnącej rzeszy wielbicieli dzieł Witkacego, z takim pietyzmem przechowywanych z Zamku Książąt Pomorskich..."- Mieczysław Jaroszewicz, Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 2000:

Witkacy. Materiały sesji poświęconej Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi w 60. rocznicę śmierci
Witkacy Materiały sesji poświęconej Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi w 60. rocznicę śmierci Słupsk, wrzesień 1999

Pod redakcją: Anny Żakiewicz
Projekt okładki: Anna Żakiewicz
Projekt strony tytułowej i koncepcja typograficzna całości: Mikołaj Machowski
Opracowanie graficzne: Arkadiusz Rybiński i Anna Żakiewicz
Streszczenie angielskie: Anna Przedmojska-Glińska
Indeks: Anna Żakiewicz
Redakcja techniczna: Mikołaj Machowski
ISBN:
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Muzeum Pomorza Środkowego, Słupsk, 2000
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, papier offset, 307 stron, 85 ilustracji, wersja polska.
Spis treści:
Mieczysław Jaroszewicz ***
Anna Żakiewicz Zamiast wstępu - zwierzenia opiekuna merytorycznego sesji witkacowskiej
I Generalia
- Lech Sokół Kim był Witkacy? Nienaukowy wstep do przyszłej witkacologii
- Józef Tarnowski O (niedobrym) wpływie estetyki na twórczość Witkacego
- Kazimierz Piotrowski Witkacy wobec strefizmu
II Sztuka słowa i obrazu
- Radosław Okulicz-Kozaryn Klub Konstrukcjonalistów i Klub Formistów
- Natalia Jakubowa Reinterpretacja młodopolskich symboli przestrzennych w dramatach Witkacego
- Henryk Waniek Nienapisany szkic o Witkacym
III Inspiracje
- Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska Ostatni dekadent czyli młodopolski "ogród udręczeń" Stanisława IgnacegoWitkiewicza
- Wojciech Sztaba Treści nieistotne
IV Muzealia
- Anna Żakiewicz Tajemnicza kolekcja
- Beata Zgodzińska Życie codzienne kustosza największej kolekcji witkacowskej
- Joanna Tomalska Zapoznany pejzażysta. Wczesne prace Stanisława Ignacego Witkiewicza w Państwowym Muzeum w Białymstoku.
- Maria Krysiak Asymetryczna Dama
V Fotografia
- T.O. Immisch Portretowa fotografia Witkacego i jej znaczenie w historii fotografii
- Światosław Lenartowicz Wpływ fotografii Stanisława Ignacego Witkiewicza na jego twórczość plastyczną
VI Konserwacja
- Dorota Szymczak Eksponowanie pasteli Witkacego w świetle zaleceń konserwatorskich
- Mirosława Wojtczak Pastelowe "ujęcie formy" - "parę dość stosunkowo luźnych uwag o" konserwacji portretó pastelowych Firmy "S.I.Witkiewicz"
- Blandyna Wójcik Jak domalowałam Chwistkowi krocze..., Problemy konserwatorskie olejnych prac Witkacego (komunikat)
- Anna Żakiewicz Postscriptum
VII Biografia
- Stefan Okołowicz Nieznana kobieta w życiu Witkacego, Listy Stanisława Ignacego Witkiewicza do Marii Zarotyńskiej
- Beata Zgodzińska O wystawie Witkacy i przyjaciele w fotografii Władysława Jana Grabskiego
O autorach
Spis ilustracji
Indeks osób

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.

Słupsk Przewodnik turystyczny
Słupsk Przewodnik turystyczny

Tekst: Wiesław Stachlewski
Tłumaczenie: Iwona Białogońska
Miejsce i rok wydania, wydawnictwo: Słupsk, 2000, OITiPM
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, papier kreda, na końcu przewodnika kolorowe zdjęcia, stron 122, format wys. 20,8 mm x szer. 14,7 mm, wersja polsko-angielska lub polsko-niemiecka.
Treść: od wydawcy, wiadomości ogólne o mieście, ważniejsze daty z dziejów miasta, program zwiedzania miasta, trasy zwiedzania miasta (przez starówkę, dookoła starówki, wycieczka do lasku północnego, wycieczka do lasku południowego, parku kultury i wypoczynku), ważniejsza literatura i archiwalia.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 1998:

Szukajcie Pomorskich Skarbów
Szukajcie Pomorskich Skarbów nietypowy przewodnik po ziemi słupskiej dla żądnych przygód turystów

Autor książki: Jolanta Nitkowska-Węglarz
Fotografie: Jan Maziejuk
Projekt okładki: Mieczysław ŁaĽny
Skład komputerowy: Adam Wisławski
Miejsce i rok wydania, wydawnictwo: Słupsk, 1998, WOIT
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, papier offset, zdjęcia czarno-białe, stron 158 (23 rozdziały), format wys. 20,8 cm x szer. 14,7 cm.
Treść: Jest to drugii z serii przewodników po Słupsku dla żądnych przygód turystów.

Spis treści:
- Na tropie słupskich skarbów
- Klejnoty z ołtarza i tajemnica kościelnych organów
- Skarb Lubinusa
- Dziwne dzieje mostu na Słupi
- Gwiazdki ze sławskiego kościoła
- Wieś, gdzie zdarzają się cuda
- Ratowanie zaginionego świata
- Tajemnicza dama z Żelaza
- Krzyżackie kamienie
- Legenda o sprytnych łebianach
- "Złote góry" króla Fryderyka
- Niecne sprawki ducha błot
- Markowe staruszki
- Leśne odpoczywanie racz im dać Panie!
- Tam, gdzie spacerują żurawie
- Co jest po tym wzgórzem
- Kropla nadziei i morze goryczy
- Studzienickie uroczyska
- W pogoni za żółwiem
- Korzenie na grobie
- Główczycki Zagłoba
- Zapomniana historia ludu
- Pamiętające kamienie

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 1996:

Witkacy. Kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
Witkacy. Kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Dostępne również wersje:
- angielska: Witkacy. Stanisław Ignacy Witkiewicz in the Museum of Central Pomerania in Słupsk
- niemiecka: Witkacy. Stanisław Ignacy Witkiewicz. Les Oeuvres au Musée de Poméranie Centrale a Słupsk
- francuska: Witkacy. Stanisław Ignacy Witkiewicz. Werke im Mittelpommerschen Museum Słupsk
Opracowanie katalogu: Beata Zgodzińska i Anna Żakiewicz
Diapozytywy wykonał: Andrzej Jaroszewicz
Opracowanie graficzne: Anna Tworkowska-Barankiewicz
Redakcja naukowa: Anna Żakiewicz
Redaktor techniczny: Halina Siwecka
ISBN:
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, Warszawa, 1996
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa twarda, papier kreda, obwoluta, 208 stron, 232 reprodukcje barwne.
Spis treści:
- Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885 - 1939). Biografia malarza - Anna Żakiewicz
- Witkacowska kolekcja Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku - Anna Żakiewicz
- Regulamin Firmy Portretowej "S.I.Witkiewicz" -
- Katalog - Beata Zgodzińska-Wojciechowska
- Wystawy
- Bibliografia
- Indeks osób portretowanych
- Słupskie imprezy poświęcone Witkacemu - Beata Zgodzińska-Wojciechowska
- Ilustracje
- Kronika - Beata Zgodzińska-Wojciechowska i Anna Żakiewicz

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 1989:

Firma Portretowa Stanisława Ignacego Witkiewicza
Firma Portretowa Stanisława Ignacego Witkiewicza

Autor: Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska
ISBN: 8308017894
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: 1989, Wydawnictwo Literackie, Kraków
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, 56 stron.

Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 1985:

Plakat: Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy 1885-1939 w setną rocznicę urodzin artysty. Malarstwo i rysunek ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku...

Autor: Waldemar Świerzy
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: 1985
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): 97.5x67cm, B-1, papier, offset.

Publikacji szukajcie Państwo w Regionalia Słowińskie.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.Rok 1980:

La Ditta dei ritratti
La Ditta dei Ritratti. S.I. Witkiewicz

Teksty: Achille Perilli, Mieczysław Porębski, Anna Krzyżanowska-Hajdukiewicz, Janus Degler - kronika życia i twórczości
Miejsce i rok wydania, wydawca, wydawnictwo: Karta editrice, 1980
Opis (oprawa, ilość stron, stan zachowania): oprawa miękka, wymiary 22 x 21 cm, 89 stron
Treść: Katalog wystawy Livorno, Casa della Cultura / 8-25 febraio 1980
Wystawa 56. portretów i 4. szkiców pastelowych, 10 reprodukcji barwnych i 30 czarnobiałych, fotograficzny autoportret artysty. Broszura wydawn. z barwną reprodukcją na okładce.


Publikacji szukajcie Państwo w asortymencie Księgarnii Gryf. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt ze sprzedawcą.


Więcej gadżetów i pamiątek związanych z Witkacym na... Regionalia Słowińskie.Gry, tapety, aplikacje, polifonia i... wszystko na komórkę kliknij tutaj>>>


Web Informer Button

Profesjonalne statystyki www